
| Parameter | Value |
|---|---|
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Number of Bits | 10 |
| Sampling Rate | 1.5 Msps |
| Number of A/D Converters | 1 |
| Number of Channels | 4 |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Reference Type | External, Internal |
| Number of Inputs | 2, 4 |
| Core Architecture(core/core processor) | SAR |
| Configuration | S/H-ADC |
| Ratio - S/H:ADC | 1:1 |
| Input Type | Differential, Pseudo-Differential, Single Ended |
| Interface Type(Data Interface) | Parallel |
| Analog Supply Voltage | 2.7 V to 5.25 V |
| Max Digital Supply Voltage | 5.25 V |
| Min Digital Supply Voltage | 2.7 V |
Stock: 488
Distributors
pcbx
Unit Price$6.53832
Ext.Price$6.53832
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $6.53832 | $6.53832 |
| 10 | $5.10877 | $51.08770 |
| 25 | $4.75177 | $118.79425 |
| 50 | $4.58931 | $229.46550 |
| 100 | $4.43236 | $443.23600 |
| 300 | $4.27108 | $1281.32400 |
| 500 | $4.11567 | $2057.83500 |
| 1000 | $3.96589 | $3965.89000 |
